equalizer.gif (240Ã?320)
 
 Oğlun hüseyin (Batman) ,   Azer bülbül duygularım darma dağın ...    |           Ali (Batman ) ,   Diyar keçe dine ...    |           Murat (Kemaçe ) ,   ...    |         
Üye Girişi   Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

REKTÖR, BRİFİNG VERDİ

 

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Vali Hulusi Şahin Başkanlığı’nda, Valilik toplantı Salonu’nda, kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda brifing verdi.

...HEDEF, KAMPÜS SAYISINI 7’YE ÇIKARMAK

Rektör Durmuş, üniversite bünyesinde gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili bilgi aktarırken “Biz Batman Üniversitesi olarak 5 kampüste hizmet veriyoruz. Merkez Kampusümüz, Batıraman, Kozluk, Hasankeyf ve Sason Kampüslerimiz. Allah nasip ederse Organize Sanayi Bölgesi içinde Beşiri Meslek Yüksek Okulunu açmak için başvuru dosyası verdik. Burada, sanayicilere yönelik, tekstil ağırlıklı bir meslek yüksek okulu açacağız, sanayiye kalifiyeli işgücü kazandırmış olacağız. Öte yandan Gercüş İlçemizde yüksek okulumuz yok. Oraya da Adalet Yüksek Okulu dosyası verdik. Gercüş’ün nüfusu kurtarmıyor ama bu ilçemiz okuma oranı en yüksek ilçemiz, bu yüzden önemsiyoruz. Böylece kampus sayımız 7 olacak. Çok büyüdük. 5 kampüs birden. Bu büyümenin sağlıklı olmasını istiyoruz” dedi.

MERKEZ KAMPÜS TAMAM, BATIRAMAN KAMPÜSÜ’NDE ÇALIŞIYORUZ

Rektör Durmuş “Bizim, en büyük kampusümüz, 7 bin dönüm araziye sahip olan Batıraman Kampusü. Burada çalışmalarımız sürüyor. Merkez Kampusteki bütün işlem ve tesisleri tamamladık. Şimdi Batıraman Kampusüne yatırımlarımızı yapıyoruz. Batıraman Kampusünde altyapı çalışmaları tamamlandı. 3 fakülte inşaatı devam ediyor. Yarım kalan camimiz var. Diyanet Vakfına bağlıdır. Üniversiteye devralırsak tamamlamaya çalışıyoruz. Fakülte binalarımızı tamamlamaya çalışıyoruz” dedi. 

 
Tarih       : 15 Nisan 2019
 
 

SOHBETİ TAM EKRAN YAP - MOBIL GÖRÜNÜME GEÇ

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur